Aktualności

Laser diodowy EpildreamOne – szybszy, bezpieczniejszy i jeszcze bardziej skuteczny

Laser diodowy EpildreamOne – szybszy, bezpieczniejszy i jeszcze bardziej skuteczny

Laser diodowy EpildreamOne to urządzenie dzięki któremu dotychczasowa granica technologiczna została pokonana. Epilacja laserowa jeszcze nigdy nie była tak skuteczna i komfortowa.

Dzięki częstotliwości 20 Hz można zwiększyć szybkość wykonywanych zabiegów, co jest zdecydowanie bardziej komfortowe dla klienta. Laser emituje monochromatyczną, skupioną oraz jednokierunkową wiązkę światła, która głęboko i łatwo przenika przez skórę. Badania naukowe potwierdzają, że przy długości fali 808 nanometrów energia wytwarzana przez laser jest selektywnie wychwytywana przez melaninę znajdującą się w cebulce włosa. Światło lasera jest przekształcane w energie termiczną i jest pochłaniane przez melaninę znajdującą się w cebulce włosa. Silna reakcja cieplna uszkadza cebulkę, jednocześnie nie naruszając otaczających tkanek.

Laser EpildreamOne jest skuteczny zarówno w zabiegach epilacji ciała jak i twarzy. Może być stosowany w przypadku wszystkich rodzajów skóry,nawet na skórze opalonej, wszystkich fototypów, na wszystkich rodzajach owłosienia z wyjątkiem włosów siwych, które są pozbawione melaniny. Jak w przypadku każdego rodzaju epilacji, całkowitemu usunięciu ulegają włosy znajdujące się w fazie anagenu, czyli w fazie wzrostu. Laser posiada unikalny system chłodzenia. Polega on na chłodzeniu głowicy diodowej oraz chłodzeniu urządzenia. Bezpośrednie chłodzenie głowicy umożliwia bezbolesne wykonywanie zabiegów. Dzięki temu zabiegi epilacji są komfortowe nawet na takich obszarach jak twarz czy bikini.