Zadzwoń: + 48 508 908 108

Depilacja laserowa w Warszawie

Pożegnaj się z włoskami na ciele i twarzy, przywitaj gładką jak jedwab skórę!

Dla wszystkich osób, które marzą o uzyskaniu gładkiej skóry oraz o pozbyciu się niechcianego owłosienia na różnych partiach ciała istnieje dobra wiadomość: to wszystko można osiągnąć po zabiegu depilacji laserowej! Nie musisz już męczyć się z czasochłonnym goleniem zwykłą maszynką bądź za pomocą wosków czy nawet za pomocą kremów do depilacji (jak dobrze wiemy, metody te często nie są skuteczne, włoski szybko odrastają, mogą pojawiać się reakcje uczuleniowe, itd.).

W gabinecie Health & Beauty znajdującym się w Warszawie wykonywane są profesjonalne zabiegi usuwania owłosienia poprzez depilację laserową. Jest to sposób trwały, a jego efekty zobaczyć można już po pierwszej sesji z urządzeniem - laserem Epildream One! 

Laser Epildream One pozwoli nam cieszyć się gładką niczym jedwab skórą oraz zapomnieć o nieatrakcyjnych porastających ją włoskach. Urządzenie umożliwia nam usuwanie owłosienia z różnych partii ciała takich, jak nogi, pachy czy miejsca bikini, a także z twarzy. Dzięki użyciu sprzętu z najnowszą technologią, cały zabieg jest w stu procentach bezbolesny, bezpieczny, a także niesamowicie szybki. Ponadto, dodatkowy komfort podczas depilacji laserowej laserem Epildream One zapewnia klientom specjalnie zaprojektowany system chłodzenia, który zabezpiecza skórę przed nadmiernym ogrzaniem czy poparzeniami.

Dla kogo jest przeznaczony zabieg depilacji laserowej laserem Epildream One?

Z zabiegu depilacji laserowej w gabinecie Health & Beauty znajdującym się w Warszawie może skorzystać po prostu każda osoba, która pragnie trwale pozbyć się niechcianego owłosienia występującego na ciele czy twarzy. Rozwiązanie to jest całkowicie bezpieczne, a co więcej, z depilacji laserowej można korzystać przez cały rok, nawet podczas słonecznego lata! Kolejną dobrą wiadomością jest fakt, iż zabieg może być wykonywany na każdym typie skóry, niezależnie od jej karnacji czy fototypu. Ponadto, pierwsze efekty można z powodzeniem zauważyć już po pierwszym zabiegu depilacji laserowej!

Na czym polega działanie urządzenia Epildream One? Dlaczego depilacja laserowa stanowi tak skuteczny sposób usuwania niechcianego owłosienia?

Urządzenie Epildream One pozwala usuwać owłosienie szybko, sprawnie, trwale, a co najważniejsze, jest rozwiązaniem całkowicie bezpiecznym dla klienta. Działanie lasera polega na wykorzystywaniu mechanizmu selektywnej foto-termolizy.

Foto-termoliza niszczy cząstki odpowiedniej struktury poprzez pochłanianie przez nie energii. Energię taką otrzymujemy z wiązki lasera, który posiada adekwatnie dostosowane do danej cząstki długości fali. W tym przypadku chodzi tutaj o niszczenie cebulek włosów. Cebulki te znajdują się pod warstwą naskórka.

A dlaczego selektywna? Oznacza to, że inne otaczające tkanki, czyli w tym przypadku warstwa naskórka oraz części skóry właściwej, niebędące cebulkami włosków nie ulegną uszkodzeniu czy zniszczeniu. Cebulki włosów bowiem, ze względu na zwartość melaniny pochłaniającej energię cieplną, zostają uszkodzone poprzez pobieranie zbyt dużej ilości tej energii z wiązki lasera - na tym właśnie polega ta metoda usuwania owłosienia. 

Dlaczego coraz więcej osób decyduje się na zabiegi depilacji laserowej? Co przemawia za tak zwiększającą się popularnością tej metody usuwania niechcianego owłosienia?

Jak powszechnie wiadomo, pozostałe metody usuwania włosków takie, jak golenie maszynką, korzystanie z kremów do depilacji, plastrów z woskiem bądź pastą cukrową (czy usuwanie owłosienia woskiem lub pastą cukrową w gabinetach kosmetycznych), używanie depilatorów czy różne inne sposoby (np. paskami albo gąbkami do depilacji nieznanego pochodzenia) nie są zbyt skuteczne, a co najistotniejsze, wcale nie są trwałe. Goląc włoski maszynką zdarza się, iż musimy codziennie korzystać z tego sposobu, narażając się na podrażnienia skóry. Kremy do depilacji często uszkadzają nasz naskórek bądź wywołują przykre reakcje alergiczne (nierzadko nie usuwając wcale owłosienia). Depilatory, wosk bądź pasta cukrowa powodują wrastanie włosków, a również są sposobami wywołującymi dużo bólu. 

Dzięki zabiegom depilacji laserowej można łatwo uniknąć reakcji alergicznych, podrażnień czy zaczerwienionej skóry. Metoda ta pozwala także całkowicie uniknąć bólu towarzyszącego pozostałym sposobom depilacji. Ponadto, zabiegi depilacji laserowej stanowią obietnicę gładkiej skóry, bez jakichkolwiek nieatrakcyjnie prezentujących się krostek bądź wrastających włosków. Co więcej, jest to trwałe rozwiązanie.

Najczęściej depilowanymi partiami ciała, za pomocą depilacji laserowej urządzeniem Epildream One są pachy, jako iż codzienne golenie ich maszynką bądź (stosunkowo rzadsze) depilowanie ich za pomocą pozostałych metod usuwania owłosienia może być męczące. Depilacja laserowa pozwala nam więc cieszyć się gładkimi pachami, pozbawionymi niechcianych, nieładnie wyglądających włosków na stałe! Co więcej, nasze pachy w ten sposób unikną podrażnień, które pojawiały się np. po ogoleniu tej części ciała maszynką jednorazową i następnie po posmarowaniu tegoż miejsca dezodorantem.

Równie często klientki decydują się na depilację laserową nóg, które po serii zabiegów będą niesamowicie gładkie w dotyku oraz trwale pozbawionego niechcianego owłosienia. Dzięki urządzeniu Epildream One kobiety mogą cieszyć się pięknie wyglądającymi udami i łydkami przez cały rok!

Klientki także bardzo chwalą sobie zabiegi depilacji laserowej wykonywane na partie bikini. Jak dobrze wiadomo, golenie bikini maszynkami jednorazowymi czy korzystanie z wosku, pasty cukrowej bądź depilatorów nie będzie nigdy tak skuteczne, jak depilacja laserowa. Te partie ciała są najbardziej wrażliwe, dlatego też "tradycyjne" metody usuwania niechcianych włosków mogą okazać się niesamowicie bolesne, a nawet ciężkie do wytrzymania. Co więcej, kobiety pragną by ich skóra wyglądała jak najlepiej, dlatego też warto zdecydować się na zabieg depilacji laserowej urządzeniem Epildream One - wówczas miejsca bikini będą prezentowały się naprawdę zachwycająco, a także unikniemy bólu towarzyszącego innym metodom depilacji.

Ta metoda depilacji jest również polecana dla panów, jako skuteczne i trwałe rozwiązanie na pozbycie się nadmiernego owłosienia pleców bądź klatki piersiowej. Już po pierwszym zabiegu można spodziewać się widocznych efektów! 

Jak pozbyć się niechcianego owłosienia na stałe? Czy wystarczy jeden zabieg?

Aby pozbyć się niechcianego owłosienia na ciele nie wystarczy jeden zabieg. Jednak musimy pamiętać, iż już po jednym zabiegu depilacji laserowej urządzeniem Epildream One możemy spodziewać się zauważalnych efektów (ze względu na uszkodzenie cebulek włosów). 

Żeby uzyskać jak najlepszy wynik depilacji laserowej - czyli pozbyć się całego niechcianego owłosienia na stałe - należy skorzystać z liczby od sześciu do ośmiu zabiegów, które powinny zostać wykonane w odstępach od czterech do ośmiu tygodni. Odpowiednią częstotliwość oraz liczbę zabiegów pomoże nam dobrać osoba zajmująca się depilacją laserową urządzeniem Epildream One w gabinecie Health & Beauty znajdującym się w Warszawie.

Czy istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania do poddania się zabiegowi depilacji laserowej?

Tak, aby poddać się takiemu zabiegowi usuwania niechcianego owłosienia należy oczywiście spełniać określone wymagania. Jednakże, nie są one szczególnie ciężkie do spełnienia. Przeciwwskazaniami do poddania się zabiegowi depilacji laserowej będą więc: ciąża oraz okres karmienia piersią, nowotwory (jeżeli jednak są to przebyte już nowotwory, będziemy mogli poddać się takiemu zabiegowi po konsultacji z naszym lekarzem prowadzącym leczenie), łuszczyca, bielactwo, cukrzyca, epilepsja, zaburzenia krzepliwości krwi, świeżo oraz silnie opalona skóra (w tym przypadku laser mógłby podrażnić naskórek) bądź mocno poparzony naskórek, przyjmowanie leków, które uczulają na energię świetlną (czyli powodują różne reakcje alergiczne na światło słoneczne bądź laserowe, np. leki oparte o substancje zwalczające różne postacie trądziku czy leki psychotropowe). 

Jak należy przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?

Do zabiegu depilacji laserowej powinno się przygotować odpowiednio wcześniej. Po pierwsze, już na pół roku przed zabiegiem depilacji laserowej koniecznie trzeba odstawić leki zwalczające trądzik (chodzi tutaj o leki zawierające w swoim składzie witaminę A oraz jej pochodne). Następnie, miesiąc przed poddaniem się laserowemu usuwaniu owłosienia, należy zaprzestać depilowania włosków depilatorem lub woskiem (należy usuwać je zwykłą maszynką). Dzień przed zabiegiem będziemy poproszeni o zgolenie włosków maszynką do golenia - ma to uskutecznić niszczenie cebulek włosków. Nie wolno wówczas także się opalać ani stosować samoopalaczy, które mogą wpłynąć na pogorszenie się skuteczności zabiegu depilacji laserowej. Trzy tygodnie przed depilacją laserową urządzeniem Epildream One należy odstawić maści zwalczające trądzik (w tym przypadku również chodzi o maści, które zawierają w swym składzie witaminę A oraz jej pochodne). Również, mniej więcej w tym samym czasie, powinno się przerwać wszelką kurację lekami, które uwrażliwiają na energię świetlną (np. leki psychotropowe), a także zaprzestać spożywania naparów czy nalewek przygotowanych z ziół o działaniu uwrażliwiającym na światło takich, jak np. dziurawiec bądź nagietek. Warto na ten okres również odpuścić sobie picie herbatek oczyszczających czy odchudzających zawierających mieszanki ziołowe. Tydzień przed zabiegiem depilacji laserowej zaleca się także zaprzestanie używania środków złuszczających naskórek (np. peelingów).

Jak dbać o skórę po zabiegu depilacji laserowej tak, aby cieszyć się jak najlepszymi efektami?

Najczęściej tuż po zabiegu będziemy mieć do czynienia z lekko podrażnionym naskórkiem oraz obrzękiem około-mieszkowym. Objawy te ustępują zwykle jednak już po kilku godzinach od zabiegu, a pojawiają się ze względu na fakt, iż "uderzające" w skórę wiązki energii laserowej niszczą cebulki i mieszki włosków. Nie należy się tym przejmować - to całkowicie normalne. 

Przez kilka dni po zabiegu depilacji laserowej urządzeniem Epildream One warto jednak bardziej zadbać o skórę. Powinno się przede wszystkim unikać gorących kąpieli, a także przebywania w gorącej saunie. Warto na jakiś czas odpuścić sobie również korzystanie z basenów (chlor znajdujący się w wodzie i oczyszczający ją, mógłby podrażnić nasz naskórek). Nie można także narażać skóry na podrażnienia, które mogłyby wywołać kosmetyki czy środki pielęgnacyjne zawierające w swoim składzie spirytus czy inny alkohol. Dobrym rozwiązaniem będzie także unikanie kosmetyków do mycia na bazie mydła, które wysusza naskórek. Co więcej, przez okres wynoszący około dwa tygodnie należy powstrzymać się od złuszczania naskórka poprzez stosowanie różnych peelingów, masaży ostrymi dla skóry gąbkami czy zabiegami kosmetycznymi. Bardzo ważną kwestią jest również konieczność całkowitego unikania wystawiania się na kąpiele słoneczne przez około trzy tygodnie. W tym czasie nie można pod żadnym pozorem opalać się ani na słońcu, ani w solarium (nie można nawet stosować wówczas żadnych samoopalaczy)! Mogłoby to bowiem mocno podrażnić nasz naskórek, a nawet wywołać ciężkie porażenia. 

Jeśli chodzi o właściwą pielęgnację skóry po zabiegu depilacji laserowej, warto zaopatrzyć się w kosmetyki łagodzące podrażnienia takie, jak Panthenol, Bepanten, itd. Po laserowej depilacji pach nie wolno stosować dezodorantów (dopóty, dopóki nie zniknie zaczerwienienie). Ważne jest również, aby pomiędzy zabiegami nie wyrywać pojawiających się, pojedynczych włosków. 

Do stosowania leków czy ziół, które zażywaliśmy przed zabiegiem depilacji laserowej można powrócić dopiero dwa tygodnie po poddaniu się temu zabiegowi. Ponadto, jeśli już musimy "wyjść na słońce", koniecznie należy dokładnie posmarować naskórek filtrem przeciwsłonecznym z wysokim filtrem, nawet powyżej 50 SPF.

Wskazania

  • niechciane owłosienie

Efekty

  • laser diodowy pozwalający na szybkie i bezbolesne usuwanie zbędnych włosów ze wszystkich obszarów ciała. Unikalny system chłodzenia daje wysoki komfort i bezpieczeństwo wykonywanych zabiegów
  • brak dolegliwości bólowych podczas zabiegu
  • możliwość wykonywania depilacji przez cały rok i na każdym fototypie skóry

Częstotliwość

seria: 3-8 zabiegów w odstępach co 6-10 tygodni