Zadzwoń: + 48 508 908 108

Aktualności

Jesień to najlepszy czas na peelingi kwasowe

Jesień to najlepszy czas na peelingi kwasowe


 

Jesień i zima – najlepszy czas na peelingi kwasowe

Nie od dziś wiadomo, że peelingi kwasowe mają zbawienny wpływ na naszą skórę. Rewelacyjnie radzą sobie z wieloma mankamentami skóry twarzy, między innymi: z pierwszymi oznakami starzenia, z trądzikiem oraz z przebarwieniami. Warto rozpocząć przygodę z kwasami właśnie jesienią, ponieważ skóra w trakcie zabiegów nie może być wystawiana na ekspozycje słoneczną. Poza tym po lecie i intensywnym opalaniu często pojawiają się przebarwienie oraz nierównomierny koloryt skóry. Im szybciej zareagujemy, tym większe szanse,że pozbędziemy się problemu.

Kwasy mają bardzo szerokie zastosowanie. Każda skóra znajdzie coś dla siebie.

Przed rozpoczęciem serii peelingów konieczna jest konsultacja z kosmetologiem, dzięki której będzie można wybrać mieszankę kwasów odpowiednią dla naszej skóry.

O intensywności zabiegów z wykorzystaniem kwasów decyduje stężenie roztworu oraz jego pH. Im niższe pH tym kwas jest mocniejszy i działa w głębszych warstwach naskórka.

Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu. Zdecydowanie poprawia się koloryt skóry i jej struktura. Najważniejsze to zrobić ten pierwszy krok, a później pozostaje tylko cieszyć się z efektów.