Zadzwoń: + 48 508 908 108

Aktualności

S.O.S dla Twojej skóry - Skóra mieszana

S.O.S dla Twojej skóry - Skóra mieszana

Skóra mieszana, jest połączeniem dwóch różnych rodzajów skóry: przetłuszczającej się/tłustej oraz normalnej lub suchej.Strefa T dotyczy przetłuszczającego się obszaru skóry mieszanej. Literę T tworzą razem czoło, nos i broda. A ściślej mówiąc tzw. „rynny łojotokowe” w tym obszarze, układające się w kształt litery T. To partie, które „najbardziej się świecą” i produkują dużą ilość sebum. W przeciwieństwie do suchych policzków, dających uczucie ściągnięcia.

Skóra mieszana charakteryzuje się nadmierną aktywnością gruczołów łojowych. Jest najczęściej spotykanym rodzajem skóry. Pojawia się średnio po 20 – 25 roku życia, często w następstwie skóry trądzikowej i łojotokowej nastolatków. Jako, że jest połączeniem dwóch różnych rodzajów skóry posiada cechy każdej z nich. Z jednej strony w strefie T widoczne są zaskórniki (otwarte i zamknięte), rozszerzone pory i błyszczenie. Z drugiej, w strefie suchej pojawia się uczucie napięcia, suchości, ściągnięcia i podrażnienia. Nie da się ukryć, że pielęgnacja takiej skóry jest sporym wyzwaniem.

Głównymi powodami nadmiernej aktywności gruczołów łojowych są zaburzenia gospodarki hormonalnej, stres, niehigieniczny tryb życia oraz zanieczyszczone środowisko. Do tego dochodzą uwarunkowania genetyczne i nieprawidłowa pielęgnacja. Powoduje to nasilenie wydzielania łoju skórnego i daje efekt „świecenia się ” skóry nosa, czoła i brody. Obszar przesuszony spowodowany jest zaburzeniem składu płaszcza hydrolipidowego skóry. Niedobory składników lipidowych (tłuszczowych) oraz nawilżających powodują uczucie ściągnięcia i dają objawy skóry suchej i odwodnionej.

Skóra mieszana wymaga pielęgnacji polegającej na dokładnym, a zarazem delikatnym oczyszczaniu, normalizacji wydzielania sebum, a także na nawilżaniu. Przy oczyszczaniu staraj się delikatnie i dokładnie usunąć nadmiar sebum, zanieczyszczeń i martwych komórek naskórka, jednocześnie nie przesuszając i nie podrażniając skóry. Dokonasz tego unikając agresywnych detergentów i substancji odtłuszczających. Doskonale sprawdzają się kosmetyki żelowe i „oil-free” nie pozostawiające tłustego filmu na powierzchni skóry. Dla dopełnienia oczyszczania zastosuj tonik po każdym umyciu twarzy. Tonik przywróci skórze fizjologiczne pH i przygotuje na przyjęcie kolejnych kosmetyków.

Zwróć uwagę, by krem którego używasz wchłaniał nadmiar wydzielanego łoju, ale nie wysuszał skóry i dodatkowo posiadał składniki nawilżające.

1-2 razy w tygodniu stosuj peeling lub maskę oczyszczającą, co usunie zrogowaciały naskórek, zwęzi rozszerzone pory, pochłonie nadmiar sebum i pozostawi skórę matową.

Niedopuszczalne jest samodzielne wyciskanie zaskórników, co może doprowadzić do zainfekowania skóry. Pogorszy to jej wygląd i może doprowadzić do powstania nieodwracalnych zmian i blizn, które na długie lata mogą oszpecić skórę. Zastanów się nim zaczniesz, naprawdę nie warto.

Profesjonalne oczyszczenie skóry i ograniczenie wydzielania sebum zapewni Ci nasz Terapeutyczny Peeling Dyniowy.