Zadzwoń: + 48 508 908 108

Aktualności

IBX system - Zdrowy sposób na regenerację paznokci!

IBX system - Zdrowy sposób na regenerację paznokci!

Czym jest IBX System?

System IBX to specjalistyczny produkt naprawczy przeznaczony do użytku profesjonalnego. Nie jest dostępny dla każdej osoby – nie ma możliwości zamówienia go chociażby przez internet, tak jak np. zestawu do manicure japońskiego. Chociaż wygląda jak standardowa odżywka do paznokci – z pewnością nią nie jest. Działanie IBX jest znacznie silniejsze i wymaga ogromnej uważności w trakcie zabiegu. Co ważne nie działa on na zewnętrznej stronie płytki jak w przypadku standardowych, tradycyjnych preparatów, ale wnika w jej wnętrze. Nie musimy zatem robić przerwy w nakładaniu koloru. Po zabiegu można skusić się na np. na manicure hybrydowy.

W tym miejscu warto również wspomnieć o świetnym składzie preparatu: monomery najnowszej generacji, olejek jojoba oraz olejek awokado. W jego zawartości nie ma konserwantów i co ważne – formaldehydu.

IBX System – działanie

IBX System działa na najczęściej spotykane problemy naszych czasów. Wśród nich są np. zniszczenia po krótkotrwałym albo długotrwałym noszeniu stylizacji (żel, hybryda, zwykły lakier nakładany bez bazy), łuszczące się i rozdwajające paznokcie, słaba, cienka, krucha płytka, bruzdy. Pomaga także na tzw. ,,białe plamki’’ (chyba, że powstały z powodu niedoboru wapnia bądź cynku w organizmie. W tym przypadku należy skupić się na ich uzupełnieniu).

IBX System – krok po kroku

IBX to zabieg polegający na naniesieniu na naturalną płytkę paznokcia 2 preparatów – IBX Strengthen oraz IBX Repair. Nakładamy je tak samo, jak lakier do paznokci. Ważne jednak, aby w preparat nie miał kontaktu ze skórą.

Po nałożeniu ich ogrzewamy płytkę paznokcia za pomocą żarówki o mocy 100 W, a następnie zwykłej lampy LED. To zapewni nam wniknięcie preparatów do wnętrza paznokcia. Dzięki temu zabiegowi wzmocnimy płytkę od środka.

Jeśli chcemy wykonać zabieg zdobiący paznokcie zaraz po zabiegu naprawczym IBX – nie ma problemu. Możemy zrobić to zaraz po zakończeniu ogrzewania.

Efekty zabiegu IBX

U większości osób efekt jest widoczny już po pierwszym zabiegu, jeśli jednak kondycja paznokci jest słaba, warto go powtórzyć jeszcze 2,3,5 lub 10 razy w jedno, dwu lub trzytygodniowych odstępach, wszystko w zależności od stanu naszych dłoni.  Dla podtrzymania efektu należy codziennie wcierać w skórki oliwkę, która uelastycznia i nawilża. Można robić to oczywiście w zaciszu domowym – nie jest wymagana wizyta w salonie.